O NATANGO

O Nas

O czym marzy całkiem spora grupa żeglarzy, poza samym żeglowaniem oczywiście?

O połączeniu pracy z ich pasją. Też o tym myśleliśmy od pewnego czasu, aż przyszedł moment gdy powiedzieliśmy sobie „teraz albo nigdy”. Mieliśmy kupione 2 stalowe kadłuby jachtów morskich, synów w zasadzie dorosłych z zaszczepionym w dzieciństwie umiłowaniem do żagli i jachtów, grono znajomych dzielnie nam kibicujących … więc głęboki oddech i skok na głęboką wodę.

Choć sami jesteśmy żeglarzami i wydawałoby się, że jest to ułatwienie w prowadzeniu firmy o żeglarskim profilu – okazało się, że niekoniecznie. Zmieniło się to żeglarstwo od czasów naszej młodości. Inne możliwości techniczne, inni ludzie, inne nastawienie do pływania jako takiego, inne oczekiwania, inne podejście do zdobywania wiedzy. Po prostu inny świat – wolny, otwarty i zapraszający do jego poznawania. Trzeba więc było połączyć nasze przyzwyczajenia i umiejętności ze wszystkimi tymi „innościami”. Czy nam wyszło? Nie tylko Naszym zdaniem, udało się.

Pewnym łącznikiem pomiędzy pokoleniami jest sama nazwa naszej małej firmy „NATANGO”. Wbrew sugestiom osób niektórych nie chodzi tu ani o taniec, ani o inne skojarzenia z zabawą związane. Nazwa jest ukłonem w stronę historii jednej z najpiękniejszych krain mocno związanej z żeglarstwem. Ntango był jednym z synów legendarnego króla Widewuta, który po jego śmierci zarządzał przydzielonym mu księstwem, od jego imienia nazwanym Natangią i obejmującym częściowo obecne Mazury, miejsce gdzie większość żeglarzy zaczyna przygodę z wodą i wiatrem na mniejszej lub większej łódce. Działalność rozpoczęliśmy od uzyskania w 2013 r. upoważnienia do przeprowadzania egzaminów na państwowe patenty żeglarskie. Obecnie szkolimy, egzaminujemy i organizujemy rejsy.

Oferta

  • Rejsy morskie.
  • Szkolenia żeglarskie i motorowodne.
  • Kursy doszkalające.
  • Egzaminy żeglarskie i motorowodne.

  • Natango posiada uprawnienia do przeprowadzania egzaminów na państwowe patenty żeglarskie i motorowodne.

Prowadzimy zajęcia w systemie tygodniowym, weekendowym oraz indywidualnym. Egzaminy odbywają się co tydzień - wg listy zamieszczonej w zakładce egzaminy. Jest możliwość uzgodnienia indywidualnego egzaminu w dogodnym miejscu i na Państwa jachcie - wymaga to zgłoszenia na 8 tygodni przed planowanym terminem.

Oferujemy możliwość wypływania stażu niezbędnego przed przystąpieniem do egzaminu na patent JSM lub brakującego do uzyskania patentu kapitana jachtowego.

Wszystkie formy szkolenia są przez nas starannie przygotowywane, przekazujemy wiedzę potrzebną, praktyczną. Nasi instruktorzy są aktywnymi żeglarzami z dużą praktyką, są dobrze przygotowanymi instruktorami sportu.

Przeprowadzane przez nas egzaminy na państwowe patenty żeglarskie przebiegają w przyjaznej atmosferze. Po egzaminie z każdym omawiamy popełnione błędy. Staramy się, by nawet ci, którzy egzaminu nie zdadzą wyszli z niego zadowoleni, bo czegoś się nauczyli.

Naszym celem nadrzędnym jest takie przygotowanie żeglarza, by był świadom tego co robi i za co oraz kogo odpowiada.