Oferta indywidualna

Oprócz szerokiej gamy rejsów i wypraw, które figurują w naszych grafikach, oferujemy także realizację Twoich indywidualnych, własnych pomysłów. Mamy odpowiednie zaplecze jachtowe, żeby zapewnić komfortową i bezpieczną żeglugę w nawet najodleglejsze rejony świata. Doświadczona stała załoga zapewni przygotowanie techniczne i nawigacyjne do podejmowanych wyzwań, pomożemy zorganizować konieczne w różnych rejonach pozwolenia, ubezpieczenia i inne dokumenty, a także będziemy współpracować na wielu innych frontach koniecznych do zapewnienia wyprawie sukcesu. Dodatkowo, dzięki odpowiednim kwalifikacjom, możemy zaproponować realizację stanowisk takich jak kucharz, przewodnik, instruktor czy ochroniarz.

Skontaktuj się z nami

I przekonaj się, że Twoje plany są możliwe do zrealizowania!

Co możemy zaproponować?

Rejsy SKI & SAIL

Wyprawy skitourowe w odległe zakątki Arktyki, gdzie szlaki są dziewicze, góry nienazwane, a śnieżne widoki zapierają dech.

Wyprawy Naukowe

Od lat współpracujemy z naukowcami z całego świata, zapewniając komfortową bazę hotelową, którą podpływamy wprost do miejsca pracy, z możliwą pełną obsługą.

Rejsy

Podstawą naszej działalności są rejsy żeglarskie i turystyczne. Zależnie od wyboru akwenu i pory, rejsy takie mogą być zarówno spokojnym urlopem jak i prawdziwym wyzwaniem.

Manewrowanie

Jako jedni z nielicznych na polskim rynku mamy możliwość uczyć na dużych, bo ponad 20 metrowych, żaglowych i motorowych jednostkach.

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia zarówno stacjonarne jak i w trakcie rejsów stażowych. Wachlarz możliwości jest bardzo duży: od podstaw żeglarskich po zaawansowane i niszowe zagadnienia.

Własny projekt

Masz swój pomysł, własne marzenie, które wykracza poza ramy pozostałych propozycji? Koniecznie się z nami skontaktuj!

Nasze główne destynacje

Grenlandia

Wschodnia, Zachodnia, bezludna i tłoczna, pełna lodowych gór lub zupełnie zielona – Grenlandia ma wiele twarzy, które zachwycają.

Svalbard

Ten odległy, wysunięty daleko na północ archipelag kryje w sobie niezwykłe miejsca i daje pole do badań i prawdziwych, odkrywczych przygód.

Norwegia

Norwegia oglądana z pokładu jachtu jest czymś, co nigdy nie może się znudzić. Otwarta woda, strzeliste fiordy i wielkie przestrzenie – niezastąpiona ostoja wolności i natury.

Islandia

Bezkonkurencyjna kraina lodu i ognia, równie piękna i bliska co sroga i niedostępna.

Wyspy Owcze

Trochę tajemnicze, odległe zielone wyspy, znane z morza traw, fiordów, wodospadów i największych w Europie wybrzeży klifowych.

Morze Bałtyckie

Bo wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – Bałtyk wychował całe pokolenia żeglarzy i stwarza mnóstwo możliwości, w zasięgu ręki.

Dodatkowe możliwości

Wśród powyższych propozycji nie ma tego, czego szukasz?

Przygotowując swój plan i kontaktując się z nami pamiętaj, że nie boimy się wyzwań i uwielbiamy realizować niestandardowe, nowe projekty.

Trasy na odległe akweny pozbawione map; rejsy z nurkowaniem tam, gdzie nikt jeszcze nie był; badania w niedostępnych inaczej niż z wody miejscach lub na akwenach z podwyższonym ryzykiem (jak zagrożonych falą tsunami); wyprawy w obszary delt dzikiej rzeki połączone z kajakarstwem; ekspedycje na tereny wojskowe lub ściśle chronione (jak np. północno-wschodnia Grenlandia); kilkunastodniowe rejsy na wyspy będące głównymi siedliskami niedźwiedzi polarnych – to tylko niektóre z oryginalnych projektów, z którymi przyszło nam się do tej porty zmierzyć.

Specjalizujemy się w wyprawach na wody polarne, naszymi głównymi kierunkami są Norwegia, Svalbard oraz Grenlandia, ale ciągle dokładamy nowe kierunki i trasy. Nasze jachty dzięki dużym gabarytom, odpowiedniemu ożaglowaniu, mocy silnika i obszernych zbiornikach mogą pokonywać w krótkim czasie bardzo duże dystanse.

Nie rezygnuj ze swoich pomysłów tylko dlatego, że nikt jeszcze ich nie wymyślił i nie zaoferował.

W indywidualnej rozmowie ustalimy wspólnie, co potrzeba żeby te pomysły przekuć w rzeczywistość.

Dowiedz się o nas więcej

Dlaczego warto z nami pływać?

Możemy pomóc zrealizować Twoje polarne marzenia i cele

Zawsze jest ono dla nas najwyższym priorytetem. Znamy zagrożenia, jakie niesie za sobą żeglowanie po wodach polarnych, i przygotowujemy się na nie z wyprzedzeniem.

Zarówno stała załoga jak i nasze jednostki są gotowe sprostać wyzwaniom tego północnego świata.

Wszystkie nasze jednostki zapewniają wysoki standard zakwaterowania. Są dostatecznie duże, żeby nie było na nich tłoczno, i dostosowane do polarnych warunków.

Czy może być lepsze połączenie, niż oglądanie wylegujących się na krach fok z kanapy w ciepłym wnętrzu przeszkolnej sterówki?

Nasze jachty nawet przebywając bardzo długo z dala od cywilizacji pozostają autonomiczne duże zbiorniki na wodę i paliwo, możliwość samodzielnego generowania energii elektrycznej, systemy odprowadzania nieczystości, urządzenia do łączności i nawigacji satelitarnej.

Dzięki temu wszystkiemu możemy płynąć w nawet najbardziej odległe miejsca bez obaw, że czegoś nam zabraknie.

Nasze rejsy są przede wszystkim dla Was – dostosowujemy się do Waszych potrzeb i zawsze staramy się spełnić oczekiwania tych, którzy z nami płyną.

Wśród członków naszej stałej załogi są nie tylko osoby od kilku lat pływające po wodach polarnych, ale przede wszystkim z cennymi tam umiejętnościami – nie tylko nawigacyjnymi, żeglarskimi, technicznymi, ale również kwalifikowani w zakresie ochrony, turystyki, przewodnictwa górskiego czy zawodowi kucharze. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać skład odpowiedni do każdych preferencji. 

Ciężko cokolwiek porównać do rejsu w tak odległe rejony. Tutaj jest to, czego nie ma nigdzie indziej – i nie ma tego, co jest wszędzie. Niezwykłe przeżycia i doznania zapadają w pamięć na lata. Należy jednak uważać – Arktyka uzależnia!

Na każdym rejsie na pokładzie znajdują się członkowie stałej załogi, który już nie pierwszy sezon pływają po Arktyce. Znamy najpiękniejsze zakątki północy, o których mało kto wie. Znamy szlaki wędrówek zwierząt.

Od lat poznajemy i uczymy się tego niezwykłego świata, by na każdym rejsie przekazać Wam jak najwięcej i sprawić, że długo o nim nie zapomnicie.

Zależy nam na budowaniu trwałych relacji z klientami, którzy z sezonu na sezon do nas wracają – a my zawsze staramy się mieć do zaoferowania coś nowego, czego jeszcze nie widzieli i nie doświadczyli.

Wspieramy trwałe relacje w regionach polarnych, nawiązując kontakty i współpracując z innymi operatorami w regionie. Dzięki temu możemy zawsze liczyć na przyjemną kooperację, co przekłada się na lepsze doświadczenia zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów.

Zachęcamy do kontaktu

W indywidualnej rozmowie przeanalizujemy Twój projekt