Rejsy turystyczne po Svalbardzie

Zapraszamy do odwiedzenia Svalbardu jachtem, dzięki czemu można zobaczyć miejsca niedostępne w inny sposób.

Majestatyczne lodowce, bajeczne kształty i kolory gór, spotkania z morsami, fokami, arktycznym ptactwem, możliwość zobaczenia wielorybów i niedźwiedzi polarnych w ich naturalnym środowisku. W czasie rejsów odwiedzamy chaty traperów, stare i porzucone już osady, relikty radzieckiego osadnictwa, polskie bazy naukowe oraz czterogwiazdkowy hotel Lloyda.

Żeglarze mają okazję pogłębić swoją wiedzę o specyfikę nawigowania po tych wodach, prognozowanie pogody, dowiedzieć się co to i po co są mapy lodowe. Arktyka to raj dla fotografików. Cisza i oderwanie się od codziennego zgiełku jest niezwykłym doświadczeniem. To spotkanie z pierwotną naturą w jej najczystszej postaci. Jeżeli uda się przekroczyć 80° N nowicjuszy czeka chrzest morski. Doświadczona stała załoga gwarantuje bezpieczną żeglugę, zapewnia ochronę podczas lądowych wycieczek. Wygodny, ciepły jacht może stać się Waszym domem podczas pobytu w tym jakże niezwykłym miejscu.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań.
Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.

– Mark Twain

Dlaczego warto płynąć z nami na Svalbard?

Zawsze jest ono dla nas najwyższym priorytetem. Znamy zagrożenia, jakie niesie za sobą żeglowanie w Arktyce, i przygotowujemy się na nie z wyprzedzeniem.

Zarówno stała załoga jak i nasze jednostki są gotowe sprostać wyzwaniom tego północnego świata.

Wszystkie nasze jednostki zapewniają wysoki standard zakwaterowania. Są dostatecznie duże, żeby nie było na nich tłoczno, i dostosowane do polarnych warunków.

Czy może być lepsze połączenie, niż oglądanie wylegujących się na krach fok z kanapy w ciepłym wnętrzu przeszkolnej sterówki?

Nasze jachty nawet przebywając bardzo długo z dala od cywilizacji pozostają autonomiczne duże zbiorniki na wodę i paliwo, możliwość samodzielnego generowania energii elektrycznej, systemy odprowadzania nieczystości, urządzenia do łączności i nawigacji satelitarnej.

Dzięki temu wszystkiemu możemy płynąć w nawet najbardziej odległe miejsca bez obaw, że czegoś nam zabraknie.

Rejs na Svalbardziej jest przede wszystkim dla Was – dostosowujemy się do Waszych potrzeb i zawsze staramy się spełnić oczekiwania tych, którzy z nami płyną.

Jeśli marzysz o czymś zupełnie niecodziennym, jak wejście na górę lodową – my pomożemy Ci to zrealizować! Oczywiście, zapewniając przy tym asekurację i środki bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.  

Ciężko cokolwiek porównać do rejsu w tak odległe rejony. Tutaj jest to, czego nie ma nigdzie indziej – i nie ma tego, co jest wszędzie. Niezwykłe przeżycia i doznania zapadają w pamięć na lata. Należy jednak uważać – Arktyka uzależnia!

Na każdym rejsie na pokładzie znajdują się członkowie stałej załogi, który już nie pierwszy sezon pływają po Arktyce. Znamy najpiękniejsze zakątki północy, o których mało kto wie.

Znamy szlaki wędrówek zwierząt. Od lat poznajemy i uczymy się tego niezwykłego świata, by na każdym rejsie przekazać Wam jak najwięcej i sprawić, że długo o nim nie zapomnicie.

Zależy nam na budowaniu trwałych relacji z klientami, którzy z sezonu na sezon do nas wracają – a my zawsze staramy się mieć do zaoferowania coś nowego, czego jeszcze nie widzieli i nie doświadczyli.

Wspieramy trwałe relacje w regionach polarnych, nawiązując kontakty i współpracując z innymi operatorami w regionie. Dzięki temu możemy zawsze liczyć na przyjemną kooperację, co przekłada się na lepsze doświadczenia zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów.

Zobacz nasze rejsy po Svalbardzie w sezonie 2024:

Fotowyprawa

03.06-10.06.2024

W krainie skał i lodu

17.06-25.06.2024

W środku polarnego lata

18.07-26.07.2024

Więcej rejsów w sezonie 2025

Dokładne informacje wkrótce

Koniecznie przyczytaj!

Każdy z przedstawionych powyżej opisów to tylko jeden z możliwych scenariuszy rejsu po Svalbardzie, który będzie wyjściowym w danym terminie. Realizacja jest bezpośrednio zależna od prognoz pogody, warunków lodowych i lokalnych wędrówek zwierząt – dlatego zastrzegamy sobie możliwość do zrealizowania innego z wariantów, lub połączenia fragmentów kilku w jednym rejsie zależności od sytuacji na miejscu.

Żeby być przygotowanym na różne możliwości, polecamy zapoznać się z opisem wszystkich naszych letnich rejsów po Svalbardzie.

W tej północnej i dzikiej krainie sytuacja non stop się zmienia – ale jesteśmy tutaj codziennie przez cały sezon letni, mamy bieżący pogląd na wydarzenia i dzięki temu możemy modyfikować nasze plany tak, aby móc na każdym rejsie pokazać ile tylko Arktyka pozwoli.