Cena katalogowa rejsu

dla indywidualnego uczestnika rejsu turystycznego lub żeglarskiego

Zawarte w cenie rejsu

 • Opieka doświadczonego kapitana
 • Miejsce na wyprawowym jachcie w kabinie 2-, 3- lub 4-osobowej
 • Prowiant do przygotowywania posiłków i gaz  
 • Koszty paliwa i portów na trasie
 • Prześcieradło, poduszka, poszewka na poduszkę, koc  
 • Korzystanie z naszego wspólnego sprzętu
 • Sprzęt ochrony osobistej
 • Broń palna – tylko na Svalbardzie i Grenlandii Wschodniej
 • Pozwolenia na żeglugę i desant – tylko na Svalbardzie i Grenlandii
 • Ubezpieczenie NNW
 • Podstawowe szkolenie żeglarskie – dla chętnych

Dodatkowe koszty

 • Dojazd do portu zaokrętowania i powrót z portu wyokrętowania
 • Obowiązkowe indywidualne ubezpieczenie od kosztów ratownictwa
 • Indywidualne ubezpieczenie uczestnika
 • Opcjonalne posiłki w kawiarniach/restauracjach
 • Wejście do galerii, muzeów itp.
 • Napoje alkoholowe

Szczegółowe informacje

czyli za co dokładnie płacisz wykupując rejs

Na czas rejsu wszyscy są zakwaterowani w 2-, 3- lub 4- osobowych kabinach. Są też większe pomieszczenia ogólne, jak mesa i kambuz. Zawsze jest dostęp do łazienki z prysznicem, bieżącej wody, a cała część mieszkalna jest ogrzewana. Jest też szereg dodatkowych udogodnień – jak gniazdka 12V i 230V dostępne również w morzu, Internet satelitarny czy duży zewnętrzny pokład z ławkami.

Szczegóły zależą od jachtu, na którym popłyniesz – tutaj możesz sprawdzić więcej informacji na ten temat.

Całość kosztów paliwa i portów jest zawsze po naszej stronie. Głównym założeniem jest zrealizowanie wstępnych założeń danego rejsu, dopłynięcie do końcowego portu na czas, nie oszczędzając na np. ogrzewaniu i nie skracając trasy o jakieś ciekawe miejsca tylko dlatego, że niepomyślna sytuacja wiatrowa wymagałaby od nas zużycia dużych ilości paliwa. Wszystkie problemy tego typu są wyłącznie po stronie kapitana, i nikt inny z załogi nie musi się tym przejmować.

Na jachtach mamy do dyspozycji ponton, raki, wędki, zewnętrzną kuchenkę do grillowania ryb – każdy uczestnik może w całości z tego sprzętu korzystać.

Do indywidualnego ustalenia, zależnego od akwenu i czy znajduje się na danym jachcie w danym rejsie, jest np. sprzęt nurkowy czy canoe.   

W pakiecie podstawowym, czyli w ramach rejsu, każdy uczestnik otrzyma prześcieradło, poduszkę, poszewkę na poduszkę i koc.

Możemy także udostępnić kołdrę, jeżeli przyjedzie się z własną poszewką na nią – jest ona dużo mniejsza od śpiwora i takie rozwiązanie na pewno ograniczy bagaż, pozostawiając miejsce na zabranie innych przydatnych rzeczy.

W dodatkowym pakiecie, za niewielką opłatą, możemy udostępnić także kołdrę, poszewkę na nią i ręcznik kąpielowy.

W momencie rozpoczęcia rejsu na jachcie będzie się znajdował już cały prowiant przeznaczony na etap. Będzie on zależał między innymi od ilości osób i indywidualnych preferencji, jeśli zostaną zgłoszone odpowiednio wcześnie. Weźmiemy też oczywiście pod uwagę różne zdrowotne aspekty i wykluczenia. Po zaokrętowaniu załoga dostanie dokładną listę z informacją, co mają do dyspozycji i przykładowym menu, które mogą w bardzo prosty sposób przygotować – ale już od Was będzie ostatecznie zależało, jak wykorzystacie produkty.

Na naszych rejsach nie chcemy, żebyście tracili czas na zakupy i byli ograniczeni wyłącznie do lokalnych produktów i cen – większość prowiantu płynie z nami z Polski. Nie należy się jednak obawiać, że czegoś braknie i głód zajrzy w oczy – wszystkie jachty mają na pokładzie zaprowiantowanie na długie miesiące wypraw, z których w sytuacji koniecznej można będzie skorzystać.

Każdą osobę w trakcie jej pobytu na jachcie obejmuje podstawowe ubezpieczenie NNW. Do samodzielnego wykupienia pozostaje indywidualne ubezpieczenie uczestnika.

Dodatkowo na rejsach arktycznych, ze względu na większe ryzyko, konieczne jest indywidualne ubezpieczenie od kosztów ratownictwa – pomożemy je zorganizować, to koszt ca 250 zł/tydzień.

Nieodzowną częścią uroku odległych miejsc, które odwiedzamy, jest poznanie ich historii, skosztowanie lokalnych specjałów czy wybrania się na kilkugodzinną zorganizowaną wycieczkę niedostępną w innych miejscach, np. psimi zaprzęgami. Wszystkie te rzeczy traktujemy jako wykraczające poza katalogową cenę rejsu, a więc trzeba będzie sobie indywidualnie to sfinansować. Zapewniamy jednak, że jeśli tylko będzie chęć na podobne atrakcje, to wygospodarujemy na nie czas w trakcie rejsu.

Kolejnymi nieobjętymi ceną katalogową dodatkami są alkohole. Pozostają one do indywidualnego zakupu przez uczestnika, który będzie mieć na to ochotę. Panujące na pokładzie surowe zasady odnośnie spożycia trunków w morzu, związane z bezpieczeństwem, nie wykluczają go jednak całkowicie – bo któż płynąc na Arktykę nie pokusi się o szklaneczkę whisky z lodem prosto z lodowca?

Na Svalbardzie i dużej części Grenlandii realnym zagrożeniem jest spotkanie z niedźwiedziem polarnym i trzeba się na taką sytuację przygotować. Czasem posiadania broni wymagają przepisy, czasem jedynie zdrowy rozsądek. W jednej i drugiej sytuacji zagrożenia nie wolno bagatelizować, bo bezpieczeństwo rejsu i uczestników jest zawsze najwyższym priorytetem.

Na rejsach w rejonach z takim ryzykiem zawsze będzie osoba z odpowiednim przeszkoleniem i bronią, bez której nie ma możliwości desantować się na brzeg ze względów bezpieczeństwa.