Svalbard

Archipelag Svalbardu to kraina, która żyje swoim własnym, odwiecznym i spokojnym rytmem. To wyspy całkowicie skaliste, zlodowaciałe i bezdrzewne – a jednak swoim urokiem, różnorodnością i prostotą zarazem przyciągają z ogromną siłą. Proponujemy rejsy, na których pokażemy, dlaczego tak wielu zakochuje się w tej krainie. W jej dzikości, samotności, w naturalnej ciszy i w ogromnych przestrzeniach.

Gdy pierwszego dnia opuszczamy małe miasteczko – nieformalną stolicę wyspy, wyruszamy przed siebie i nie wracamy do ludzi przez cały tydzień. Każdy dzień i każdą noc spędzamy wśród skał, lodów i arktycznej fauny, codziennie ciesząc się nowym widokiem z okien o poranku, codziennie przeżywając nową, arktyczną przygodę.

Rejsy jachtem żaglowym po tym północnym archipelagu to szansa zobaczenia dzikiej natury i przeżycia niepowtarzalnych chwil. 

Dlaczego akurat Svalbard?

Ta odległa, niegościnna kraina lodu i skał?

Ponieważ jest jednym z niewielu już bastionów wolności dla dzikich zwierząt i natury.

Ponieważ to kraina o ekstremalnych warunkach, która jednak stała się domem dla niedźwiedzi polarnych, potężnych wielorybów, fok i morsów, mnóstwa reniferów, całych szeregów różnorodnego ptactwa, a nawet uroczych lisów polarnych, które panoszą się po okolicy niczym bezdomne koty.

Ponieważ to miejsce, gdzie te wszystkie dzikie zwierzęta wciąż żyją po swojemu, chodzą gdzie chcą, robią co chcą, jedzą co i kogo chcą, a uginają się tylko pod wolą natury. 

Ponieważ to zimne wyspy o tundrowym krajobrazie, gdzie flora musi się dostosować do wyjątkowo nieżyczliwych warunków – ale jednocześnie nie przeszkadza to, żeby w okresie letnim wszystko obrastało żółtymi, kwitnącymi kwiatami…

Ponieważ za każdym zakrętem, w głębi każdego fiordu, czai się jęzor potężnego lodowca – gigantycznych masywów, które kruszą się powoli i topnieją w promieniach całodobowego słońca.

Ponieważ to historia sięgająca pięć wieków wstecz – historia trudów wielorybnictwa i górnictwa, historia zdobywców i odkrywców, historia samotności i walki o przetrwanie, historia obietnic, planów, nadziei i nowych początków.  

Svalbard oferuje wiele możliwości – sprawdź!

SKI & SAIL

Kwiecień i maj

Fotowyprawa

czerwiec

Rejsy turystyczne

Czerwiec i lipiec

Oferta indywidualna

Skontaktuj się z nami