Pływaj pośród gór lodowych razem z nami!

Czym się zajmujemy?

Żeglujemy

Z zamiłowaniem organizujemy rejsy żeglarskie w rejonach Arktyki. Na naszych jachtach odwiedzamy dalekie  północne krainy – Spitsbergen, Norwegię oraz Grenlandię, a także Islandię. 

Szkolimy

Uwielbiamy dzielić się naszą wiedzą i pasją, która w naszej rodzinie łączy już wiele pokoleń żeglarzy. Z przyjemnością umożliwimy Ci postawienie pierwszych żeglarskich kroków, oraz pomożemy w zdobyciu stażu kapitańskiego.

Egzaminujemy

Jesteśmy jednym z niewielu podmiotów posiadających uprawnienia do przeprowadzania państwowych egzaminów na patenty żeglarskie i motorowodne. 

Potrzebujesz pomocy?

Niezależnie od tego, czy Twoje pytanie dotyczy naszej oferty, czy też po prostu potrzebujesz żeglarskiej porady, skontaktuj się z nami – chętnie dzielimy się wiedzą!

Nasze kursy i szkolenia

Prowadzimy kursy i szkolenia na patenty żeglarskie i motorowodne, które mogą zakończyć się egzaminem państwowym w celu uzyskania patentu. Jeżeli jesteś już doświadczonym żeglarzem i myślisz o zostaniu instruktorem żeglarstwa, to może zainteresować Cię nasz autorski warsztat dla instruktorów, który opracowaliśmy specjalnie w tym celu. 

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.

Mark Twain

“Nie możesz przepłynąć morza, stojąc na brzegu
i wpatrując się w wodę.”

O Nas

O czym marzy całkiem spora grupa żeglarzy, poza samym żeglowaniem oczywiście?

O połączeniu pracy z ich pasją. Też o tym myśleliśmy od pewnego czasu, aż przyszedł moment gdy powiedzieliśmy sobie „teraz albo nigdy”. Mieliśmy kupione 2 stalowe kadłuby jachtów morskich, synów w zasadzie dorosłych z zaszczepionym w dzieciństwie umiłowaniem do żagli i jachtów, grono znajomych dzielnie nam kibicujących … więc głęboki oddech i skok na głęboką wodę.

Choć sami jesteśmy żeglarzami i wydawałoby się, że jest to ułatwienie w prowadzeniu firmy o żeglarskim profilu – okazało się, że niekoniecznie. Zmieniło się to żeglarstwo od czasów naszej młodości. Inne możliwości techniczne, inni ludzie, inne nastawienie do pływania jako takiego, inne oczekiwania, inne podejście do zdobywania wiedzy. Po prostu inny świat – wolny, otwarty i zapraszający do jego poznawania. Trzeba więc było połączyć nasze przyzwyczajenia i umiejętności ze wszystkimi tymi „innościami”. Czy nam wyszło? Nie tylko Naszym zdaniem, udało się.

Pewnym łącznikiem pomiędzy pokoleniami jest sama nazwa naszej małej firmy „NATANGO”. Wbrew sugestiom osób niektórych nie chodzi tu ani o taniec, ani o inne skojarzenia z zabawą związane. Nazwa jest ukłonem w stronę historii jednej z najpiękniejszych krain mocno związanej z żeglarstwem. Ntango był jednym z synów legendarnego króla Widewuta, który po jego śmierci zarządzał przydzielonym mu księstwem, od jego imienia nazwanym Natangią i obejmującym częściowo obecne Mazury, miejsce gdzie większość żeglarzy zaczyna przygodę z wodą i wiatrem na mniejszej lub większej łódce. 

Działalność rozpoczęliśmy od uzyskania w 2013 r. upoważnienia do przeprowadzania egzaminów na państwowe patenty żeglarskie. Obecnie szkolimy, egzaminujemy i organizujemy rejsy.